Nie możesz po prostu odpracować tego lub wypić herbaty odchudzającej” – mówi

Nie możesz po prostu odpracować tego lub wypić herbaty odchudzającej” – mówi

Bolesne objawy endometriozy złagodziły się u znacznej liczby kobiet i chociaż niektóre nie zgłosiły żadnych zmian w samopoczuciu, przynajmniej żadna nie wskazywała, że ​​ich ból się pogorszył. „Jeśli dany pokarm zaburza trawienie i powoduje reakcję układu odpornościowego, należy go unikać” – mówi Shepperson Mills.

Niektórzy lekarze nie są pewni, czy dieta jest korzystna z punktu widzenia łagodzenia endometriozy per se. „Endometrioza to zabawna jednostka w sensie immunologii," mówi John C. Petrozza, MD, położnik-ginekolog i szef medycyny reprodukcyjnej i zapłodnienia in vitro w Massachusetts General Hospital Fertility Center w Bostonie. Pacjenci z endometriozą mają tendencję do "problemy z astmą i alergiami – nierzadko występuje zespół jelita drażliwego, nietolerancja laktozy lub glutenu," on mówi. "Czy dieta naprawdę pomaga w endometriozie lub objawach zespołu jelita drażliwego?”

Najważniejsze: jeśli masz endometriozę, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub zarejestrowanym dietetykiem, aby sprawdzić, czy warto spróbować zmian w diecie.

Dodatkowe raporty Andrei Peirce

Więcej w Endometrioza

Co inni #EndoWarriors chcą, abyś wiedział?

Radzenie sobie z niepłodnością z powodu endometriozy

Jak zajść w ciążę, gdy masz endometriozę?

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu kobiet!

Najnowsze osiągnięcia w endometriozie

Codzienny czat na temat endometriozy na Twitterze: oto, co przegapiłeś

Adwokaci i eksperci zabrali się do Twittera, aby omówić wyzwania, wskazówki, świadomość i nie tylko, aby uczcić Miesiąc Świadomości Endometriozy.

By Brianna Majsiak 13 kwietnia 2021

Czy endometrioza zwiększa ryzyko rozwoju reumatoidalnego zapalenia stawów?

Według dużego badania istnieje związek między endo a RZS.

Beth Levine 19 stycznia 2021

Zarządzanie endometriozą podczas kryzysu związanego z koronawirusem: często zadawane pytania

Ekspert odpowiada na najczęściej zadawane pytania kobiet z endo 

Autor: Beth Levine 2 kwietnia 2020 r.

Modelka i Adwokat Alaia Baldwin Aronow opowiada o swojej endometriozie

Poprzez rzecznictwo i dzielenie się wrażliwymi obrazami swojego „endo brzucha” Aronow chce, aby inne kobiety czuły się mniej samotne.

By Brianna Majsiak31 marca 2020

Razem przeciwko endometriozie: Kari i Ryan Anderson pomagają podnieść świadomość endometriozy

Zmierzenie się z chorobą jako para pomogło Kari i Ryanowi Andersonom wytrwać i założyć rodzinę.

Michael DolanMarzec 26, 2020

Doświadczenia z endometriozą

Otwarta, szczera i surowa rozmowa o tym, jak naprawdę wygląda życie z endo

Autor Kerry Weiss19 marca 2020 r.

Dr Lisa Sanders diagnozuje powody, dla których twój stan nie ma etykiety

Życie z tajemnicą medyczną nie jest tak zabawne, jak oglądanie innych pacjentów w telewizji. Prawda jest taka, że ​​jest wiele trudnych do zdiagnozowania. . .

Meryl Davids Landau17 marca 2020 r.

Potrzebne są badania nad endometriozą: Zgromadzenie Kongresowe wzywa do 30 milionów dolarów na finansowanie NIH

Kongresmenka Iowa, Abby Finkenauer, opowiada o swojej walce z endometriozą.

By Beth LevineMarzec 5, 2020

Czego masz dość wyjaśniania na temat endometriozy?

Jedna na 10 kobiet ma endometriozę. Dlaczego więc musisz ciągle wyjaśniać TO?

Autor Kerry Weiss21 listopada 2018

Jaka jest Twoja idealna przekąska miesiączkowa?

Dowiedz się, jaka prozdrowotna przekąska zaspokoi Twoje pragnienia miesiączkowe.

Autor Kerry Weiss Kwiecień 5, 2018"

Kiedy Alaia Baldwin Aronow doświadczyła nieznośnie bolesnego okresu w wieku 22 lat, uznała to za możliwą torbiel jajnika, która pękła. Wkrótce dowiedziała się, że ból powracał co miesiąc. Dzięki uprzejmości Alaia Baldwin Aronow

Myśląc o diagnozie endometriozy, Alaia Baldwin Aronow nie uważa się za typowy przypadek.

Wszystko zaczęło się pięć lat temu, kiedy w wieku 22 lat przeżyła nieznośnie bolesny okres.

Aronow, która nigdy wcześniej nie cierpiała na skurcze menstruacyjne, była zaniepokojona, ale mniej się męczyła, gdy ból ustąpił w ciągu kilku dni.

Ale potem z każdym miesiącem ból powracał i stawał się jeszcze silniejszy, utrzymując się jeszcze dłużej. Wkrótce spędzała nawet 10 dni w miesiącu całkowicie osłabiona w łóżku, desperacko szukając ulgi.

„Mniej więcej w tym samym czasie jeden z członków mojej rodziny zadzwonił do mnie i powiedział, że doświadcza czegoś podobnego” — mówi 27-latek. „Byli w trakcie spotkania z grupą lekarzy i specjalistów od czegoś, co nazywa się endometriozą. ”

POWIĄZANE: Słowniczek powszechnych terminów dotyczących endometriozy

Członek rodziny Aronow polecił jej wizytę u tego samego specjalisty, doktora Tamera Seckina, współzałożyciela Fundacji Endometriosis of America (EndoFound) i chirurga w prywatnej praktyce w szpitalu Lenox Hill w Nowym Jorku.

W ciągu kilku miesięcy i po operacji laparoskopowej dr Seckin zdiagnozował u Aronowa endometriozę drugiego stopnia.

Aronow wkrótce dowiedział się od Seckina, że ​​endometrioza jest chorobą przewlekłą, w której tkanka przypominająca śluzówkę wyrasta poza macicą na różnych innych narządach. Uważał jej przypadek za niezwykły, ponieważ wiele jego pacjentek doświadczyło objawów od pierwszego cyklu miesiączkowego.

Według Endofound, około 10 procent kobiet w wieku rozrodczym cierpi na endometriozę, a dokładna diagnoza zajmuje średnio 10 lat od wystąpienia objawów.

POWIĄZANE: Jak znaleźć specjalistę od endometriozy

Dzielenie się „endo brzuchem” i łamanie idealnej formy modelowej

Aronow, która pochodzi z długiej rodzinnej historii animatorów filmowych i telewizyjnych (tak, jest córką Stephena Baldwina i siostrą Hailey Beiber), była modelką w Nowym Jorku w momencie jej diagnozy.

Wrzucanie doskonałych zdjęć z sesji zdjęciowych i codziennego życia na Instagram było od niej oczekiwane, chociaż Aronow wyraża coraz bardziej dosyć nierealistycznej presji.

7 marca 2019 r. opublikowała swoje zdjęcie na Instagramie, stojąc przed lustrem w łazience, trzymając coś, co nazywa „endo brzuchem”. Na początku jej podpis podkreślał, że nie jest to zapowiedź ciąży.

Zobacz ten post na Instagramie

1. TO NIE JEST ogłoszenie o ciąży. 2. To nie jest dziecko do jedzenia. Lol. Oto, co niektórzy z nas w społeczności „endo” lubią nazywać: ENDO BELLY. Marzec to MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI ENDOMETRIOZY. Chociaż jest tak wiele rzeczy, których nie lubię w presji mediów społecznościowych, jedną z pięknych rzeczy jest to, że mogą one zjednoczyć społeczności, które być może nie miały szansy na IRL. W tym roku chcę bardziej skupić się na pomaganiu innym lub po prostu być słuchaniem innych dziewczyn z tą chorobą. Mój Instagram może wydawać się wypełniony *GLllIiiiiiTzzzZzz i GLAMOUR* branży modelek, ale naprawdę, naprawdę potrzebuję was młodych dziewcząt, co nie jest rzeczywistością. Nie mam na co dzień idealnie płaskiego, stonowanego brzucha. Nie zawsze mam (właściwie, nigdy nie lol) obfitość energii. Poziom kompromisu, którego musiałem doświadczyć z powodu tej choroby, był na poziomie, którego nigdy nie mogłem sobie wyobrazić. Chcę być otwartym uchem, wskazówką zdrowotną, modlitwą dla wszystkich i każdego z tą chorobą. Planuję opublikować więcej o mojej historii z endo i poradami zdrowotnymi, które (poprzez DUŻO prób i błędów) znalazłem, aby pomóc mi znaleźć spokój. Dziękuję wszystkim pięknym, inspirującym dziewczynom, które śledzę na tej platformie, za to, że pomogły mi poczuć się mniej samotnym w złe dni. Każdy, proszę o komentarz lub wyślij mi wiadomość, słucham ❤️ #screwyouendo #endobelliesrcutetoo #endometriosisawareness

Post udostępniony przez Alaia Baldwin Aronow (@alaiabaldwin) 7 marca 2019 r. o 12:49 PST

Endo Belly: Zrozumienie objawów endometriozy

Brzuch Endo jest tym, co wielu zwolenników endometriozy często nazywa bolesnym obrzękiem i wzdęciem, które są związane z zaostrzeniami.

„Czułem się naprawdę sfrustrowany przez cały czas doskonałymi obrazami i ideami doskonałości, pomyślałem: „Hej, jestem kimś, kto jest w stanie być szczery i otworzyć się na to, ponieważ jest to tak powszechny problem w społeczności endometriozy, " ona tłumaczy. „A [endo brzuch] może być bardzo niewygodny i bolesny. ”

POWIĄZANE: Co to jest cicha endometrioza?

Według Aronowa rosnącym źródłem frustracji było to, że wiele kobiet odczuwało potrzebę ukrycia tego lub wyrażenia chęci pójścia na siłownię, aby pozbyć się "wzdęcia. "

„Kiedy masz endometriozę, to nie zadziała. Nie tak działa stan zapalny w twoim brzuchu. Nie możesz po prostu odpracować tego lub wypić herbaty odchudzającej” – mówi. „Pozostanie tam i musisz się z tym pogodzić. ”

Aronow nadal publicznie publikuje informacje o swoich bliznach i dzieli się wskazówkami dotyczącymi endometriozy w swoich historiach na Instagramie. Jedna z najpotężniejszych części związanych z dzieleniem się jej historią? Wpływ, jaki wywarł na kobiety, nawet poza endometriozą.

„Miałem ludzi i przyjaciółki, które są modelkami bez endometriozy, mówią:„ dzięki za to, że robisz to, ponieważ jest tak duża presja na ludzi w branży, którzy nie zawsze mają dobre dni. „”

POWIĄZANE: Te 11 gwiazd przekracza ból endometriozy

Praca rzecznicza z EndoFound; Pisanie przedmowy w nowej książce dr Seckina

W zeszłym roku Aronow dołączyła do Endofound jako młodszy członek zarządu, aby kontynuować swoją działalność na rzecz kobiet żyjących z endometriozą i pomóc w zwiększeniu dostępu do opieki zdrowotnej reprodukcyjnej. Została nagrodzona za zaangażowanie w sprawę, nagrodą Horizon na Blossom Ball 2019 fundacji.

Aronow dzieli się swoją diagnozą, poparciem online i wdzięcznością za odnalezienie Seckina w przedmowie do nowej książki Seckina, Endometriosis: A Guide For Girls, która niedawno ukazała się w sklepach i jest dostępna online w przedsprzedaży.

Książka przedstawia historie kobiet w różnym wieku żyjących z endometriozą, aby służyć jako przewodnik po potencjalnych lekach przeciwbólowych, metodach leczenia, których należy unikać, oraz narzędziach radzenia sobie ze skutkami choroby dla zdrowia psychicznego. Część dochodów z książki zostanie przeznaczona na finansowanie Endofound.

„Odkąd byłem starszy [w momencie diagnozy] i nie odczuwałem takiego bólu co miesiąc. … Nie wyobrażałam sobie, że mam 13 lat i codziennie czuję taki ból” – mówi, zastanawiając się nad swoim aktywnym dzieciństwem i tym, jak tabu jest tematem, o którym można mówić w młodym wieku.

Jedną z motywacji Aronow do pracy z Endofound jest jej świadomość, że większość kobiet nie jest w stanie znaleźć lekarza zaznajomionego z przewlekłą chorobą, nie mówiąc już o specjaliście takim jak Seckin.

„Miałem szczęście, że to było moje doświadczenie. A gdybym nie skierował mnie do niego członek rodziny, mógłbym mieć to bardziej typowe doświadczenie https://harmoniqhealth.com/pl/ diagnostyczne, w którym kobiety przechodzą lata i lata [bez diagnozy]. ”

Aronow opowiada również, jak frustrujące jest to, że istnieje tak niewielka ilość środków i funduszy na endometriozę w porównaniu z innymi chorobami, które dotykają podobny odsetek ludzi w Stanach Zjednoczonych. Pochwala koleżankę Endofound i kongreswoman Abby Finkenauer za podzielenie się własną diagnozą endodontyczną i za pracę nad zebraniem kluczowych funduszy na badania.

Finkenauer reprezentuje Pierwszy Okręg Kongresowy Northeast Iowa, a ostatnio trafił na nagłówki gazet, pełniąc funkcję przewodniczącej Klubu Endometriozy Domu, który pracuje nad przeznaczeniem 26 milionów dolarów na badania nad endometriozą.

„Myślę, że to niesamowite, co robi. Głos taki jak jej zaprowadzi nas naprawdę daleko” – mówi Aronow.

POWIĄZANE: Co inne kobiety chcą, abyś wiedziała o endometriozie

Jak Aronow wspiera społeczność i bezpieczną przestrzeń online dla wojowników Endo?

Kiedy Aronow po raz pierwszy zwróciła się na Instagram po otrzymaniu diagnozy, była rozczarowana brakiem świadomości i wsparcia online.

„Zawsze mówiłem, że zawsze, gdy czuję, że znalazłem odpowiedzi dla siebie, swojego ciała i doświadczenia, że ​​zrobiłbym wszystko, aby podzielić się tym z innymi ludźmi” – wyjaśnia Aronow, mając nadzieję, że przyniesie ulgę innym szukającym pomocy .

To właściwie jej ulubiona część na Instagramie, stale wysyła bezpośrednie wiadomości z innymi kobietami żyjącymi z endometriozą — obalając przekonanie, że jeśli masz dużo obserwujących (Aronow ma obecnie prawie 100 000) — ludzie nie mogą z tobą bezpośrednio rozmawiać.

Według Aronowa najpopularniejsze rozmowy toczą się wokół zaleceń lekarzy, wskazówek dietetycznych i dzielenia się problemami ze zdrowiem psychicznym.

„Naprawdę nie znam nikogo, kto ma endometriozę, a rozmowa z tymi kobietami za pośrednictwem mediów społecznościowych i udzielanie im porad lub zasięganie ich porady były naprawdę niesamowite” – mówi.

Rada Aronowa dla wszystkich kobiet, które kierują się diagnozą? Nie poddawaj się i walcz o siebie.

„Jeśli wiesz, że coś jest nie tak, to jest nie tak. Szukaj lekarzy lub ludzi, z którymi możesz porozmawiać i ludzi, którzy będą cię słuchać” – mówi. „To najważniejszy krok w kierunku lepszego życia dzięki chronicznemu bólowi — uzyskanie odpowiedniego leczenia i diagnozy. ”

POWIĄZANE: Najlepsi instagramerzy endometriozy — i dlaczego są ważni

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu kobiet!

Najnowsze osiągnięcia w endometriozie

Codzienny czat na temat endometriozy na Twitterze: oto, co przegapiłeś

Adwokaci i eksperci zabrali się do Twittera, aby omówić wyzwania, wskazówki, świadomość i nie tylko, aby uczcić Miesiąc Świadomości Endometriozy.

By Brianna Majsiak 13 kwietnia 2021

Czy endometrioza zwiększa ryzyko rozwoju reumatoidalnego zapalenia stawów?

Według dużego badania istnieje związek między endo a RZS.

Beth Levine 19 stycznia 2021

Zarządzanie endometriozą podczas kryzysu związanego z koronawirusem: często zadawane pytania

Ekspert odpowiada na najczęściej zadawane pytania kobiet z endo 

Autor: Beth Levine 2 kwietnia 2020 r.

Razem przeciwko endometriozie: Kari i Ryan Anderson pomagają podnieść świadomość endometriozy

Zmierzenie się z chorobą jako para pomogło Kari i Ryanowi Andersonom wytrwać i założyć rodzinę.

Michael DolanMarzec 26, 2020

Doświadczenia z endometriozą

Otwarta, szczera i surowa rozmowa o tym, jak naprawdę wygląda życie z endo

Autor Kerry Weiss19 marca 2020 r.

Dr Lisa Sanders diagnozuje powody, dla których twój stan nie ma etykiety

Życie z tajemnicą medyczną nie jest tak zabawne, jak oglądanie innych pacjentów w telewizji. Prawda jest taka, że ​​jest wiele trudnych do zdiagnozowania. . .

Meryl Davids Landau17 marca 2020 r.

Potrzebne są badania nad endometriozą: Zgromadzenie Kongresowe wzywa do 30 milionów dolarów na finansowanie NIH

Kongresmenka Iowa, Abby Finkenauer, opowiada o swojej walce z endometriozą.

By Beth LevineMarzec 5, 2020

Czego masz dość wyjaśniania na temat endometriozy?

Jedna na 10 kobiet ma endometriozę. Dlaczego więc musisz ciągle wyjaśniać TO?

Autor Kerry Weiss21 listopada 2018

Jaka jest Twoja idealna przekąska miesiączkowa?

Dowiedz się, jaka prozdrowotna przekąska zaspokoi Twoje pragnienia miesiączkowe.

Autor Kerry Weiss Kwiecień 5, 2018

Aby poprawić swoje życie seksualne, spróbuj lepiej spać

Nowe badanie potwierdza, że ​​dysfunkcje seksualne u kobiet w średnim wieku są powiązane ze słabą jakością snu.

Meryl Davids Landau21 kwietnia 2021"

Kongresmenka Abby Finkenauer wykorzystuje swoje osobiste doświadczenie z endometriozą, aby zdobyć bardzo potrzebne fundusze na chorobę. Karolina Brehmna/

Reprezentantka Abby Finkenauer (D-Iowa) ogłosiła na sali obrad 5 marca 2020 r. utworzenie pierwszego dwupartyjnego klubu endometriozy, składającego się z 20 członków Kongresu.

Yayım tarihi
Blog olarak sınıflandırılmış